Ieskaties sevī citu acīm.
Uzzini, ko atklāj rokraksts.
Pamēģini pati!
Kopumā grafologi izmanto vairāk nekā 300 dažādu rokraksta iezīmju, lai noteiktu cilvēka personību. Iepazīstināsim ar dažiem paņēmieniem, ko ikviens var izmantot, lai mēģinātu atšifrēt savu vai citu cilvēku raksturu. Paņem tīru, baltu papīra lapu, pildspalvu un uzraksti aptuveni desmit rindiņu garu tekstu. Vari to lūgt izdarīt arī kādam draugam vai ģimenes loceklim. Pēc tam izlasi šos padomus un izdari secinājumus!
1. Slīpums
Slīpums uz labo pusi norāda atbildi uz saskarsmi, bet ne to, kā tā notiek. Piemēram, rakstītājs var vēlēties būt draudzīgs, atsaucīgs, manipulēt, ietekmēt, pārdot, kontrolēt vai būt mīlošs – tās ir tikai dažas iespējas, kuru tālāka interpretācija atkarīga no citām rokraksta iezīmēm.
Ja rokraksts ir taisns uz augšu, tas norāda uz neatkarīgu raksturu.
Tendence burtus slīpināt uz kreiso pusi norāda uz emocionalitāti un atturīgumu. Šim cilvēkam svarīgākais ir būt patiesam pret sevi – viņš var ierauties sevī, ja citi pieprasa pārāk daudz.
2. Lielums
Rokrakstu veido trīs zonas – augšējā, vidējā un apakšējā. Vidējais rokraksta lielums ir trīs milimetri katrā zonā, kas veido kopējo aptuveno burtu augstumu – deviņus milimetrus. Novirzes uz abām pusēm uzskatāmas par lielu vai mazu rokrakstu.
Lieli burti var nozīmēt ekstravertu personību vai arī uzticības izrādīšanu lasītājam, ko gan parasti nedemonstrē svešiniekiem.
Mazi burti, gluži loģiski, var nozīmēt pretējo. Sīks rokraksts var arī norādīt uz domātāju un zinātnieku atkarībā no citām rokraksta iezīmēm.
Ja raksts ir mazs un smalks, rakstītājam, visticamāk, nav izteiktu saskarsmes spēju ārpus ierastā loka. Šiem cilvēkiem parasti nav viegli iejusties jaunā sabiedrībā.
3. Spiediens
Liels spiediens norāda uz apņemšanos un nopietnu uztveri, bet pārmēru stiprs spiediens nozīmē, ka rakstītājs dažkārt cieš no nervu spriedzes un asi reaģē uz kritiku, pat ja tā nav domāta viņam. Šādi cilvēki vispirms reaģē un tikai pēc tam uzdod jautājumus.
Viegls spiediens norāda uz jūtīgumu pret noskaņu un iejušanās spējas citu cilvēku izjūtās, bet var arī norādīt uz vitalitātes trūkumu, ja spiediens ir nevienāds.
4. Augšējā zona (burtos l, t, h un citos)
Augsti augšējās zonas burti norāda uz mērķiem un ambīcijām vai, ja tie ir ļoti paaugstināti, cilvēkam var piemist nereālas ambīcijas pret sasniedzamajiem mērķiem.
Ja augšējās zonas cilpas ir proporcionālas pārējam rokrakstam, tas norāda uz cilvēku, kuram patīk lietas pamatīgi apdomāt un kurš apveltīts ar jūtīgu, bet saprātīgu iztēli. Platākas augšējās zonas cilpas liecina par tieksmi izsapņot idejas un pie tām kavēties.
Ja augšējais vilciens tiecas augšup un tad atgriežas virs paša burta, rakstītāks, iespējams, cenšas apspiest iztēli un ievērot veicamā darba prasības.
5. Apakšējā zona (burti g, p, j)
Arī zemākajām cilpām ir dažādas nozīmes. Piemēram, taisna līnija uz leju norāda uz nepacietību ātrāk paveikt darbu. Līgana līnija stāsta par izvairīšanos no agresijas un konfrontācijas. Pilna cilpa ar spēcīgu spiedienu raksturo enerģisku, pelnošu, juteklisku cilvēku gan atkarībā no saistības ar citām rokraksta iezīmēm. Pilna apakšējā cilpa ar vieglu spiedienu norāda uz vēlmi vai nepieciešamību pēc drošības.
Ja apakšējā zonā ir daudzas un dažādas formas cilpas un līnijas, rakstītājs, iespējams, emocionāli jūtas "ne savā ādā".
6. Atstarpes starp vārdiem
Vidējā atstarpe starp vārdiem atbilst vienam burtam konkrēta cilvēka rokrakstā. Lielas atstarpes starp vārdiem it kā paziņo – „dodiet man vietu, kur elpot”.
Šauras atstarpes saistītas ar vēlēšanos būt kopā ar citiem, bet šādi rakstītāji var būt arī uzbāzīgi, jo īpaši, ja rokraksts nav izsmalcināts.
7. Atstarpes starp rindiņām
Rokrakstu testus vislabāk izmēģināt uz papīra bez līnijām, lai varētu novērtēt rakstītāja veidotās atstarpes starp rindiņām.
Lielas atstarpes starp rindiņām nozīmē, ka rakstītājs vēlas atkāpties un palūkoties uz lietām no attāluma.
Cieši kopā saspiestas rindiņas raksturo darbīgu cilvēku. Ja šādam cilvēkam ir arī diezgan nesaistīti burti, viņš varētu būt piemērots enerģiskai rīcībai stresa pilnā vidē.
8. Lapu malas
Lapas kreisā mala norāda uz saknēm/ģimeni. Labā – attiecības ar citiem cilvēkiem un nākotni. Augšējā runā par mērķiem un ambīcijām. Lapas apakšmala ir saistīta ar enerģiju, instinktiem un praktiskumu.
Ja rakstītājam ir plata kreisā mala, viņu interesē kustība. Ja šaura – cilvēks ir piesardzīgs un nevēlas, lai viņu mudinātu sākt rīkoties, pirms viņš tam ir gatavs. Šaura labā mala ir saistīta ar nepacietību un vēlmi sākt aktīvu rīcību.
Plata labā mala var liecināt par bailēm no nezināmā.
9. Vidējā zona (a, c, e utt.)
Arī vidējās zonas burtu izveidojums var sniegt daudz interesantas informācijas. Rokraksta vidējā zona pārstāv ego un stāsta par to, kā cilvēks jūtas un rīkojas sabiedrībā.
Ja vidējā zona ir sablīvēta un augšpusē noapaļota kā arku sērija vai glītrakstīšanas burtnīcas paraudziņš, rakstītājs var būt uzticams, neatkarīgs, ar tieksmi pasargāt citus, un metodisks, bet viņa negatīvās rakstura iezīmes var būt noslēpumainība, spītība un liekulība. Tomēr šis cilvēks, visticamāk, būs lojāls pret grupu, kurai pieder.
Vidējās zonas burti, kas savienoti un noapaļoti apakšpusē, liecina par lieliskām saskarsmes spējām – burtu m, n, h apakšējais lociņš ir izveidots kā trauks, kur citi var ielikt savas bēdas vai vienkārši sniegt informāciju. Vidējās zonas burti ar asiem leņķiem norāda uz analītisku stilu un tieksmi visu pārbaudīt. Šāda rokraksta īpašnieks ir veiksmīgāks darījumos un darbā nekā saskarsmē ar citiem.
10. Burtu savienojums
Nepārtraukti, kā vienā diedziņā savērti burti atgādina vērpjamu vilnu – šie rakstītāji ir garīgi moži, bet var būt arī nepacietīgi. Viņi drīzāk atbild uz jaunām idejām, nekā paši tās rada. Šo cilvēku talants ir apvienot informācijas pavedienus par kaut ko vienotu un jaunu, ievērot termiņus un mācēt izvēlēties īsto brīdi rīcībai.
Viļņveidīgs rokraksts bieži piemīt cilvēkiem, kuri ir garīgi nobrieduši un prasmīgi. Tas parāda, ka viņi var reaģēt uz visdažādākajām situācijām, piemēroties apstākļiem un izvēlēties labāko risinājumu.
Atslegas vārdi: cilvēka raksturojums.0
Lai visu apgūtu par cilvēku,tad vajadzīgi vairāki mūži...
Tas ar ir taisnība, bet tomēr rokraksts pasaka ļoti daudz par cilvēku, tā informācija man nāk jau no bērnības.
Varbūt interesanti,bet es neiedziļināšos,rokraksts mainās pēc garastāvokļa,nervu stāvokļa...
Jā, puisis pameta interesantu tēmu, kādreiz biju lasījusi, bet šajā adresē ir daudz interesanta.
bet interesanta lieta...
nu nezinu, bet īsti nevar saprast, nav visi te tie rokraksti:)