1. Par ubagu uzskatāma tāda fiziska vai juridiska persona, kas ir izņēmusi visiem noteikumiem atbilstošu ubagošanas licenci un gūst ienākumus, neuzkrītoši tupot tautas masu pulcēšanās vietās, izstieptā rokā turot cepuri un stāstot žēlabainas savas dzīves versijas.
2. Visām personām, kas pēc Rīgas domes lēmuma stāšanās spēkā taps pieķertas veicam nelegālas ubagojošās darbības, tiks konfiscēts darba apģērbs un būs liegta iespēja tuvāko 10 gadu laikā iegūt ubagošanas licenci, tāpat tapt ievēlētām par Saeimas vai pašvaldības deputātu, kā arī ieņemt augstus valsts amatus.
3. Ja persona gada laikā atkārtoti tiek pieķerta veicam nelegālas ubagojošās darbības, tai ar tiesas spriedumu tiek konfiscētas visas pieraksta vietās atrodamās mēbeles, ieskaitot tabureti uz divām kājām un palodzi, kā arī uz mūžu liegta ieeja sabiedriskajā tualetē bez uzpurņa un pavadiņas.
Licences saņemšanas noteikumi
1. Ubagošanas licenci var saņemt iepriekš nesodītas, policijas un psihiatriskajā uzskaitē nesastāvošas personas ar augstāko ekonomisko vai teatrālo izglītību, kas ir beigušas Rīgas domes Speciālos ubagošanas kursus un ir iedevušas kaut ko ķepā par ubagošanas licences saņemšanu.
2. Ubagošanas licenci izsniedz uz gadu, un tās cenu nosaka Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centra Ubagošanas lietu komisija (turpmāk tekstā - ULK), vadoties pēc ubagojošās personas trīsdesmit dienu izpeļņas Doma laukumā jūlijā.
3. Ubagošanas nodoklis tiek noteikts, vadoties pēc azartspēļu nodokļu apmēriem, un ir jāsamaksā līdz katra mēneša 20. datumam.
3.1. Nodokļu savlaicīgas nesamaksāšanas vai noblēdīšanas gadījumā ubagojošajai personai viena kalendārā mēneša garumā pēc savas uzrunas publikai (skatīt zemāk) ikreiz būs jāizrunā šāds teksts: "Mīļie ļautiņi! Es esmu nožēlojams, blēdīgs vepris! Lūdzu, nedodiet man naudiņu! Tā vietā labāk iespļaujiet manā cepurē!" Recidīva gadījumā blēdīgajai vai nesavlaicīgajai personai ubagošanas licence tiks anulēta.
3.2. Nodokļu pārmaksāšanas gadījumā ULK darbiniekiem tiek steidzami izsniegta ārpuskārtas prēmija vidējās gada algas apmērā, kā arī ar Rīgas domes prezidija lēmumu šie darbinieki nosūtīti komandējumā uz Kipru morālās traumas un nepārtrauktas stostīšanās ar tekstu «tā nemēdz būt», «tas nevar būt, jo tas nevar būt nekad» utt. veidā dziedēšanai.
4. Ubagošanas darba vietai jāatbilst vispārpieņemtajām sanitāri higiēniskajām normām un jābūt apgādātai ar kases aparātu.
5. Ubagošanas vietas pretendentu starpā tiek sadalītas atklātā izsolē, vai arī vadoties pēc slepeni saņemto kukuļu apmēriem. To izlemj ULK.
Ubagošanas darba noteikumi
1. Atrodoties darba vietā, ubags drīkst izmantot trīs publikas pievilināšanas veidus:
a) Apģērbs.
Apģērbam ir jābūt vienkāršam, neuzkrītošam, bet tai pašā laikā elegantam - harmoniski saplūstošam ar apkārtējo vidi. Tas ik dienas ir jātīra un jāgludina, no tā ir jāvēdī patīkamam aromātam. Rokās jābūt uzvilktiem baltas krāsas dezinficētiem gumijas cimdiem, lai izvairītos no inficēšanās, saņemot sīknaudu. Juridisko personu darbiniekiem jānēsā vienkrāsas formastērpi ar priekšpusē un uz muguras skaidri saskatāmu ubagojošās firmas simboliku. Privātubagotāju darba apģērba stils un piegriezums pēc pašu ieskatiem, bet ņemot vērā tālāk minētos ierobežojumus.
Lai lieki nemulsinātu potenciālos ziedotājus, ubagojošā persona darba apģērbā nedrīkst atgādināt: ceļu policistu, militārpersonu, skursteņslauķi, oficiantu, pavāru, prostitūtu, valsts amatpersonu (pastnieku, ugunsdzēsēju, nodokļu inspektoru, Saeimas vai pašvaldības deputātu, ministru, parlamentāro sekretāru, ārstu, dzelzceļnieku u.c.), kā arī būt tērpta jebkuras tautas nacionālajā tērpā.
b) Publikas uzruna.
Publikas uzrunai jābūt īsai, konkrētai, lakoniskai - neizplūstot liekās detaļās un lieki neaizkavējot steidzīgākos ziedotājus, bet tai pašā laikā emocionāli piesaistošai, orientētai uz katras tautības ziedotāja mentālajām īpatnībām.
1. piemērs
«Dārgie tautieši un tūristi, mirstu! Mani glābt var jūsu nauda! Savus ziedojumus jūs varat atstāt manā cepurē vai noguldīt tādā un tādā bankā, mans konta numurs tāds un tāds.»
2. piemērs
«Ja man būtu vajadzīga maize, darbs vai izpriecas, es jums tās lūgtu. Diemžēl man ir vajadzīga nauda un varbūt vēl kāds polšuks, tāpēc, lūdzu, neuzkrītoši atstājiet minētās lietas cepurē. Lai gan man ir skarba āriene, mana dvēsele ir maiga. Lai mans pie kājām rātni (pagaidām) gulošais bulterjers jūs svētī!»
3. piemērs
«Vai tu mani cieni? Gribu ēst un vēl šo to. Jau iepriekš pateicos.»
Publikas uzruna nedrīkst būt vērsta uz rasu un tautu naida kurināšanu, valsts ekonomisko sasniegumu nonicināšanu, kā arī pastāvošās varas gāšanu. Publikas uzrunas varianti pirms darba uzsākšanas saskaņojami ar ULK, iesniedzot teksta kopiju valsts valodā. ULK neuzņemas atbildību par to, ko un cik nepareizā svešvalodā ubagojošā persona muld ārzemju tūristiem.
c) Balss tembrs.
Ubagojošā persona nedrīkst šļupstēt. Uzrunājot publiku, balss tembram jābūt skaidram un dzidram. Neatkarīgi no izrunājamā teksta balss intonācijai ir jāaizkustina publika, pamudinot to uz cēlām jūtam - uz ziedošanu. Tai pašā laikā ubagojošās personas tembrs nedrīkst būt nožēlojams - tam jāliecina par pašlepnumu. Nedrīkst krist arī otrā galējībā: intonācija nedrīkst būt draudoša.
Uzrunas skaļums pēc ubagojošās personas brīvas izvēles, bet viena decibela ietvaros.
2. Ubagojošās personas darba vietā darba laikā nedrīkst atrasties nepiederošas personas - krokodili, diplodoksi un zivju gārņi. Pieļaujama kucēnu, kaķēnu vai mazu bērnu piepalīdzēšana ubagošanas darbā, ja netiek pārkāptas to kucēntiesības, kaķtiesības vai bērnu cilvēktiesības. Izņēmuma gadījumos iespējamas atkāpes no šīm normām ar attiecīgu veterinārārsta vai pediatra izziņu un notāra apstiprinātu papildizziņu, ka pirmā izziņa nav iegūta kukuļdošanas ceļā.
3. Personām, kas ubagošanas laikā mēģina dziedāt, spēlēt, dancot, tirgot kapos nospertas puķītes, rīkot loterijas un totalizatorus vai arī kā citādi gūt papildienākumus, tiek anulēta ubagošanas licence un turpmāk ir jāreģistrējas kā pašnodarbinātām personām ar visām no tā izrietošajām sekām.
4. Ubagojošā persona nedrīkst atviegloties uz kases aparāta (un pēc tam teikt - «Es neko nezinu!»). Šādos nolūkos tai ir jādodas uz tuvējām labierīcībām, darba vietā atstājot zīmīti: «Aizgāju pačurāt. Pēc piecām minūtēm būšu. Ubags. P.S. Steidzamu ziedojumu gadījumos, lūdzu, zvaniet man uz mobilo tālruni! Nr. tāds un tāds.»
5. Ubagojošā persona, kura rūpējas par savu darba vietu - uztur to tīru un kārtīgu, apzaļumo, vai izgrezno ar mākslas priekšmetiem -, var pretendēt uz nodokļu atlaidēm.
6. Ubagojošajai personai ir tiesības pastāvīgajiem klientiem piešķirt atlaides vai arī izsniegt tiem pārsteiguma balvas. Seksu nepiedāvāt.
7. Ubagojošajai personai ir tiesības nolīgt sev miesassargus, bet tie nedrīkst būt Valsts prezidentes drošības dienestā strādājošie vai arī izbijušais «Pārdaugavas» jumts.
Atslegas vārdi: Ubagi0