Senas un briesmīgas metodes skaistuma saglabāšanai...

21. sep 2010. 10:35

1. Pelde krokodila mēslos. Senie grieķi esot domājuši, ka krokodila mēsliem piemīt izdaiļojošas un nostiprinošas īpašības, tāpēc šis līdzeklis tika augstu vērtēts. Mēsli esot tikuši samaisīti ar dubļiem dabiskās vannās. Šādā, uzsildītā masā grieķu sievietes esot peldējušās, kamēr sajutušās skaistas un relaksējušās. Nav īsti skaidrs no kurienes cēlies uzskats, ka krokodilu mēsli ir arī ārstnieciski un kāpēc kāds vispār nolēma, ka peldēties šādā žļurgā ir laba ideja, bet šis pasākums esot bijis ļoti populārs bagāto jauniešu vidū.

2. Sejas maskas no putnu mēsliem. Geišas Japānā esot izmantojušas seju balinošu pastu, kura maskas veidā tikusi uzklāta sejai. Maskas pārsvarā tikušas izgatavotas no rīsu miltiem un putnu ekskrementiem. Maska tikusi uzlikta pilnīgi visai sejai, ieskaitot ausis, nāsis, acu plakstiņus un lūpas.

3. Matu krāsošana ar govju asinīm. Spāņu sievietes, skaistuma iegūšanai, esot arī krāsojušas matus. Šai procedūrai esot izmantots diezgan pretīgs maisījums, kura sastāvdaļas bijušas - henna, kurkuļi un melnu govju asinis. Tika uzskatīts, ka tumšo krāsu govis ieguvušas no to asinīm un, ka asinis to pašu izdarīs arī ar cilvēku matiem. Šo leģendu varētu saprast, tikai nav skaidrs, kālab spāņi govju asinīm pievienoja kurkuļus.

4. Parūku valkāšana, kuras izraisīja deguna asiņošanu. Anglijas sievietes bijušas pazīstamas ar saviem skaistuma saglabāšanas rituāliem. Karalienes Elizabetes I laikā, kad modē bija sarkani mati un sievietēm nebija pieejams kosmētikas interneta veikals, viņas esot lietojušas pulverīti, kurš sastāvējis no sēra un safloras lapiņām. Ar šo smāķi tad arī krāsoti viņu mati un parūkas. Šī matu krāsa esot sagādājusi galvas sāpes, vemšanu un biežas asiņošanas no deguna. Vienā vārdā – mazohistes.

5. Indīgās acu ēnas. Laikam neviens nevarēs pārspēt senos ēģiptiešus sevis saindēšanā ar smagajiem metāliem. Gan vīrieši, gan sievietes esot krāsojuši acis gandrīz katru dienu ar smāķi, kura galvenā sastāvdaļa bijusi – svins. Tikpat populāra ir bijusi zaļā krāsa, kura tikusi gatavota no vara rūdas. Šīm ēnām, no kaitīgajiem veselībai metāliem, esot piedēvēta maģiska aizsardzība no kukaiņiem un infekcijām.

6. Pūderis no arsēna. Viduslaikos pūdera vietā eiropiešu sievietes esot izmantojušas pulverīti, kurš balinājis ādu. Viss jau būtu bijis labi, ja šī pūderīša sastāvā neietilpu arsēns. Tieši šī iemesla dēļ, modīgais ādas bālums sievietēm tika, pamatīgi sabojājot viņu veselību.

7. Mutes un rīkles skalošana ar urīnu. Veseli zobi ir bijusi vērtība visos laikos. Dažādu zemju katoļi savā laikā ir spējuši novērtēt baltus zobus, tāpat kā mēs to darām šodien. Lai uzlabotu zobu krāsu un atsvaidzinātu elpu, katoļi veda urīnu no Portugāles, jo valdīja uzskats, ka šīs čuras ir vairāk iedarbīgas nekā pašu. Ar to tad arī tika skalots mutes dobums. Kaut gan šī nodarbe bija visai nepatīkama, tomēr urīns satur vielas, kuras faktiski nonāvē mikrobus un palīdz cīnīties ar smaganu slimībām. Nākas atzīt, ka arī mūsdienās urīnterapijai ir pietiekami daudz sekotāju.

Atslegas vārdi: Dzīve38617

Komentēt var tikai autorizēti lietotāji

Komentāri (3)

Dzēsts profils 21. sep 2010. 19:46

Vai, nu takš ļoti daudzam no aprakstītā ir vienkāršs skaidrojums.
1) ,2)- fekālijās bez visa pāreja ir arī dažādas skābes- organiskas izcelsmes, kas gan mīkstinā ādu, gan balinā. Visticamak, ka tā štelle ar krokodīliem būs sākta Senajā Eģiptē- tur tie zvēri bija gana daudz un  tas labums- izkarnijumi- pieejams lielos kvantumos .3) Asinis kā krāsviela ir bijusi pieņemama daudzām tautām. Jo pigments , kā jau dabiskajās vielās tur ir ļoti noturīgs. Kurkuļi- iespējams sārma vietā, lai saistītu dzelzs oksīdu- savādak mati paliktu dikti trausli un ar laiku vienkārsi sabirztu.Tapat - ar visu pārējo. Nu nav jau tā, ka tikai mūsdienu ķīmiskā kosmētika ir nelabvēlīga mūsu organismiem.

Aleksandrs V. 21. sep 2010. 10:53

   Hilda-Malacis! Pieturieties dabas likumiem,un būsiet veseli un skaisti-pievilcīgi.

Hilda B. 21. sep 2010. 10:45

cilveeku mulkiibai nav robezu!

Autorizācija

Ienākt