Dzīves jēga.

6. jūl 2011. 09:05

Filozofijas profesors lekcijas sākumā paņēma tukšu majonēzes burku un piepildīja ar golfa bumbiņām. Un jautāja studentiem, vai burka ir pilna.-Viņi piekrītoši atbildēja, ka esot.

Tad profesors paņēma oļus un iebēra tos burkā.... Oļi ieripinājās spraugās starp golfa bumbām. Un viņš atkal jautāja studentiem, vai burka ir pilna.-Viņi piekrita.

Tad profesors paņēma kasti ar smiltīm un iebēra tās burkā. Protams, smiltis piepildīja visas spraugas. Un viņš jautāja, vai visi piekrīt, ka burka ir pilna.-Uz ko studenti atbildēja ar vienbalsīgu "JĀ".

Tad profesors paņēma divas ūdens pudeles, atvēra tās un ielēja pilnajā burkā. Ūdens iesūcās smiltīs.-Studenti sāka smieties.

"Un tagad!", teica profesors, "Es gribu, lai jūs atzītu, ka šī burka atspoguļo visu jūsu dzīvi: "Golfa bumbas ir svarīgākās lietas tajā - bērni, veselība, draugi, hobiji. Lietas, kas vienmēr paliek un jūsu dzīve ir piepildīta. Oļi ir pārējās lietas, kas svarīgas jūsu dzīvē - darbs, māja, mašīna. Smiltis ir visas pārējās mazās lietiņas, kas piepilda jūsu ikdienu. Padomājiet! Ja jūs vispirms piepildiet burku ar smiltīm, neatliek vairs vietas nedz oļiem, nedz golfa bumbām. Tieši tā pat notiek, ja jūs tērējat pārāk daudz laika niekiem. Jūs tā ārī nepiepildīsiet dzīvi ar jums patiesi svarīgām lietām. Pievērsiet uzmanību lietām, kas ir vissvarīgākās jūsu laimei! Rotaļājieties ar bērniem! Aiciniet vecākus vakariņās! Dodieties makšķerēt! Nosviniet vēlreiz 18 gadu jubilej ! Parūpējieties par golfa bumbām vispirms. Viss pārējais ir tikai smiltis un ūdens.

Atslegas vārdi: jēga1

Komentēt var tikai autorizēti lietotāji

Komentāri (2)

Māra O. 6. jūl 2011. 21:20

Nē,nav tur nekā sarežģīta. Mēs pasi sev dzīvi sarežģijam,kad neprotam atšķirt svarīgo no niekiem.

Mārtiņš M. 6. jūl 2011. 13:47

vai tik nav par sarežģītu?  

Autorizācija

Ienākt