Kā radušies izteicieni...

2. feb 2012. 13:49

"Rīts gudrāks par vakaru" teiciens radies garažā pie Voldiša, kad Jēkabs Rīts četras reizes pēc kārtas cūkās uzvarēja Māri Vakaru.
"Trāpīt naglai uz galvas" radies, jo senatnē tā tiešām bija problēma, bet ja kādam izdevās trāpīt, tad svinības ilgušas trīs dienas un trīs naktis.
Teiciens''meliem īsas kājas''radies Otaņķos ,kur pie alus kausa mazais Albertiņš draugiem lielijās , ka sešreiz nobučojis divmetrīgo Rudīti .
"mazs cinītis gāž lielu vezumu" izteiciens radies pirmā domkrata paraugdemonstrējumu laikā
"Kurš putniņš agri ceļas, pirmais slauka deguntiņu" - izteiciens radies putnu gripas laikā
Teiciens "Kur maita izgāzta, tur kraukļu netrūkst" radies kolhozā "Draudzība" algas dienā, kad visa Kraukļu ģimene ielenca agronomu, kurš, maita, bija parādā 40 rubļus.
Teiciens „Noraut ķepā” ir acīmredzami aizgūts no lāčiem un pašiem pekaiņiem laikam nozīmē neveiksmīgu kāpienu pēc medus
''kas augstu lec,tas zemu krīt''slavenā augstlēkšanas ciltstēva Kriša Latiņa teiciens ,kurš nevienās sacensībās tā arī nepārvarēja sākuma augstumu .
"nospiest sesku" izteiciens radies laikā, kad gribēdams iesniegt dokumentus, lai kļūtu par sabiedrisku darbinieku, pilsonis Sesks ievietoja kopētājā pasi un ieguva tās kopijas
„Ka tevi divi deviņi” – radies Abrenes ielas galapunktā, kad ilgstoši nenāca otrais un devītais autobuss
"Man līdz kaklam" cēlies, kad Voldiņš savai omei stāstīja cik augstu apkakli vinš grib savam ziemas džemperim.
"Vecene ar pautiem" - radās 1875. gadā kad Valdemārs Tomārs no reisa pa Vestindijas zemēm bija atvedis līgavu un tas izrādījās transvestīts
"Ne mana cūka, ne mana druva", tieši šos vārdus policistiem pirmoreiz teica Vitolds Šķinķis par itkā viņa mājā esošo pagrīdes desmaižu ceptuvi.
„Ar vienu kāju kapā” radās pēc tam, kad klibais Svirpis ar vienu kāju līdz ceļgalam iekrita māla žļurgā, kas izveidojās vietā, kur kaimiņš bija apracis savu sprāgušo govi.
Ņemt kājas pār pleciem-iegājās tais laikos, kad ikurāt pēkšņi nu baigi moderni kļuva nodarboties ar jogu.Vēlāk šo teicienu aizguva erotiskās masāžas saloni, bieži sakot-"Ņem Tamāras kājas pār pleciem"...
"Labāk ir dot, nevis saņemt." Teica bokseris Būris, bet labdarības organizācijas šo teicienu pārņēma vēlāk.
"Skrien ka vējš, atduras kā miets" radies Papuļu Pagasta Olimpiskajās spēlēs, kur Jukums 100m sprintā tuvojies finišam pirmais, bet dēļ sava akluma ieskrējis stabā, kurā nupat svinīgi bija uzvilkts valsts karogs, tādēļ ceremoniju nācās atkārtot vēlreiz, kad tuvējā galdniecībā bija atrasts un ierakts jauns stabs

Atslegas vārdi: Teicieni0

Komentēt var tikai autorizēti lietotāji

Komentāri (1)

jautrite b. 3. feb 2012. 14:57

Man -ka tevi divi deviņi-izraisīja smieklu lēkmi

Autorizācija

Ienākt