Lai deg

22. apr 2012. 21:36

Izdeg šodien daudzi cilvēki. Ne jau sadeg. Deg tā kūla, kuru dedzina kādi muļķi un sliņķi, neaizdomājoties, kas sadedzina dzīvo. Izdeg daudzi. Emocionāli, psiholoģiski, profesionāli. Profesionāli izdegušie rēgojas katru dienu televīzijā, ja nepārslēdz kādu izlaides kanālu. Par iemesliem, iespējām cīnīties, novērst izdegšanu, lai spriež psihologi un citi speciālisti.
   Parasts cilvēka degšanu salīdzināt ar lampiņas degšanu. Skaista, spilgta  spuldzītes gaisma. Tikai katras lampiņas degšanas mūža ilgums ir noteikts.
manuprāt, neviens cilvēks nav tikai viena spuldzīte. Vairākas. Ja viena izdeg, ātri jāiegādājas jauna. Lai nestu gaismu kaut tikai sev. Gaismā būs arī spēks ko darīt.

Diezin vai var nodalīt atsevišķi profesionālo un emocionālo izdegšanu. Kāda profesionalitāte var būt tam, kas jau izdedzis emocionāli?
  Gaismu un spožumu sniedz arī sērkociņš. Ar to gan nesalīdzina cilvēka izdegšanu. Mirklis ļoti īss. Šodienas sērkociņi vispār tādi dīvaini - kādi pāris jāaizdedzina, lai iegūtu liesmu. Daža sērkociņa liesma "aizskrien pa gaisu", rokā paliek tikai nedegoša sērkociņa daļa. Tā aizskrējusī liesma varbūt arī uzdedza kādu kūlas lauku.
   Bet gaišums, spožums, karstums ir skaists. Cilvēkam ir jādeg, ne jāizdeg.

Atslegas vārdi: tā ir561

Komentēt var tikai autorizēti lietotāji

Komentāri (5)

Dzēsts profils 22. apr 2012. 21:46

Tie , citiem dodošie , dzīvo - ļoti ātri ...

Kurzemniece E. 22. apr 2012. 21:46

Sērkociņi un izdegšana.Tiešām "interesanti"

Keyser S. 22. apr 2012. 21:45

Izdeg jau tikai tie, kas sniedz gaismu un pat neaizdomājas to taupīt.

Elva E. 22. apr 2012. 21:43

Tā ir , tie karstākie sadeg visātrāk...

jautrite b. 22. apr 2012. 21:42

diemžēl taisnība,un pašiem vien par sevi jārūpējas-pareizs uzturs ,pietiekams miegs,svaigs gaiss ,pozitīvas emocijas,mīlēt savu darbu-bet ievērot mērenību

Autorizācija

Ienākt