Sveiciens gadadienā

3. mai 2012. 10:56


Jaunos gados ir vecuma marasms? Psiholoģiski ir cilvēki, kas jau piedzimst veci. Cīlvēki. Valsts arī? Jau rīt tiks atzīmēta valsts neatkarības 22. gadadiena.
Tā neatkarība uzkrita uz galvas kā jau debesmanna. Tikai smaga, daudziem pat sasita galvu tā, ka tie sāka apzagt visu valsti. No vienas savienības veikli atbrīvojās, iegāja otrā savienībā vēl veiklāk. Atkarību no tās nesaskata. Un tas jau tikai sīkums, ka neatkarība nemaz nav par pliku velti, bet par to maksās bērni un mazbērni. Ko tur liegties, nav vērts, skatījos TV Sastrēgumstundu. Man patīk Rēders, Krauze, Spriņģe, vēl daži. Citi jau tik tādi pekstiņu taisītāji kā Grigalis... Veci cilvēki, kuriem ar naudu un mūsdienu tehnoloģijām uzprišināta sejas āda, jau var atļauties Latviju salīdzināt ar kaut kādām Āfrikas valstīm. VVF cienu, bet kaut kā ļoti aizdomīgi skan viņas teiktais - darīju visu pēc iespējas labāk vai kā tamlīdzīgi. Bet ja nu kādam citam tā iespēja labāk liekas pavisam cita? Kas nosaka to iespēju labāk? Viens cilvēks? Līdzko tiek uzdots jautājums par sociālajām garantijām bijušajiem prezidentiem, tā pretī skan apvainojumu jūra. Jā, labi un smieklīgi ir baltkrievijā, kur jau gadiem tikai viens prezidents. Nevajag palielinātu prezidenta pensiju... Bet neatkarīgā valsts visu divdesmitgadi gājusi tikai uz grāvi. Lai arī ko tie gudrie saka. Vai tad no labas un skaistas valsts pusmiljons aizbēgtu? Ja būtu pustūkstotis, varbūt varētu apgalvot, ka viņi domā tikai par savu labumu, te ir slinki ko darīt. Bet ja tas ir ir pusmiljons, tad varbūt jāsāk domāt palicējiem, ka te nekas netiek darīts, lai pusmijonam būtu iespēja ko darīt. Piedalīties. Uzlabot savu dzīvi. Tikai solījumi birst kā no pārpilnības raga. Katram ir tikai viena dzīve. Zeme te ir skaista. Labā ģeogrāfiskā vietā. Zeme skaista. Bet valsts tomēr ne. Paši vien tādu divdesmigadē pataisījuši, ne jau āfrika, visa pasaule vai citas planētas.

Atslegas vārdi: tā ir561

Komentēt var tikai autorizēti lietotāji

Komentāri (4)

Ingrida X. 3. mai 2012. 15:18

Ok. Lai nu tā būtu.....

Dziesmiņa, mīļa man:
http://www.youtube.com/watch?v=z0nCRZNHGLE&feature=g-vrec

Sandris X. 3. mai 2012. 13:45

Mēs jau sen to bijām pelnījuši - ar savu pofigismu ..

Dzēsts profils 3. mai 2012. 12:54

Man ir skumji apzināties, ka ļoti liela daļa Latvijas cilvēku domā līdzīgi- un ir jau viņiem taisnība...tikai, ja paskatāmies uz sevi no malas ikdienā, tad uzpeld jautājums- varbūt saņemam to, ko esam pelnījuši? Jo KĀPĒC citādi mums jābēg prom no MĀJĀM...

Ingrida X. 3. mai 2012. 12:32

...zini, Gunta- te pat komentēt nav ko.
Esi uzrakstījusi visu- melns uz balta.

Valsts, kas spēlē Valsti- absurda drāmā.....nerunāšu par sevi- jā, arī man sāp, drausmīgi, ka nespēju vairs te tikt galā ar dzīvi savu (protams- kāda Zirnekliene vai Skorpions splīnīgi novilks: ak, ko nu tu....; bet- ne par to ir stāsts)..

Jau sen- neiesaistos nekur, jo- esmu savu viedokli paudusi, atklāti: KAMĒR NETIKS UZTICĒTS VEIDOT KO JAUNAJIEM- NESAMAITĀTAJIEM; TIKMĒR- NEMAINĪSIES NEKAS, MŪŽAM; JA NU VIENĪGI PASTĀVĒTBEIGŠANĀS, LĪDZ GALAM.

Bet- kur nu????- viņiem uzticēts netiks NEKAD...NEKAS..jo- kā tad atmazgās savus sū..., kas salipuši kārtu kārtām????

Latvija, diemžēl, ir norakstāma zaudējumos. Un- visvairāk žēl to cilvēku, sirmo, kas vēl šobrīd- jā!!!!!- ticot kaut kam (Poruka sirdsšķīstie) klidzina, spēkiem pēdējiem, uz iecirkni nobalsot.....par ko????? par kārtējo reizi uzspodrināto jefiņu partiju????? Kas savam vēderam jau sen vairs pāri neredz.

Mani bērni nepaliks te; un- esmu priecīga vsm par viņu izvēli. Te jau var dzīvot, iekš tā, ko var saukt par "dzīvi", tikai tie ar sakariem, to īpšo, deliģēto bērni; atvainojos- bet miesās un garā vārgie, lielākoties; bet- ar tēvurakstiem saviem- visnotaļ nozīmīgi. Kaut viņi visi noietu dibenā, jo ātrājk, jo- labāk. /prot.- retorisks sauklis un- tikai; dibenā jau noiet tie citi, ne šitie, visādas tukšvārdotājas Vīķes ieskaitot. Uzvilks drīz atkal savu patriotismu nesošo tautisko brunci, un- sadziedās tautai pie sirds; un- kas skumji- tie sirmie, slimie cilvēki, kam nepietiek zālēm, elementārām, tai Vīķei + Freibergai- tic!!!!! Tai, kas nezina ne simttūkstošo daļu tā, ko un kā jāizdzīvo lielākajai daļai veco cilvēku, te /vsm pričeni, par laimi, bišku piezemējusi, ja arī neko vairāk izdarīt, atmetot gudro runāšanu, nav spējusi/

...parāvi, Gunta, spēcīgi, it kā tas viss mainītu ko.............

Autorizācija

Ienākt