... par ērgļiem un cilvēkiem , stāsts ...

19. apr 2014. 18:31



Cilvēki un ērgļi ieprogrammēti LIDOJUMAM . Cilvēkam pastāv zināmi ierobežojumi no gravitācijas puses..., bet tie ir pārvarami , divi kad ->> sadodas rokās .   Taču , briesmas ielidot melnajā kvadrātā - pastāv abiem . Kas nenogalina - dara stiprākus mūs ! Kurš pats cauri tam gājis , noteikti - otram palīdzēs !     Cilvēki un ērgļi , būtībā , līdzīgi ir .

,,Ērglim apmēram dzīves vidū ir periods, kad viņš padodas. Nosēžas kaut kur zemē, ielejā, lai nomirtu. Viņam nav mazinājusies redze, dzirde, nebija fizisku ievainojumu. Zinātnieki nesaprot, kāpēc tas ērgļa dzīvē notiek. Viņš vairs nepretojas, katrs dzīvnieks var tos saplosīt, viņa redze, dzirde notrulinās, spārni kļūst nespēcīgi. Šis periods ērgļa dzīvē var ilgt vairākus mēnešus vai pusgadu.

Šajā periodā citi ērgļi, tikai tie, kuri izgājuši cauri šādam periodam, no augstumiem ierauga ērgli. Tie sāk medīt viņa vietā un mest tam gaļu. Ērglis – vientuļš putns, kurš mīl būt vienatnē ar dabu un savu upuri. Ērgļi sāk riņķot ap šo un atgaiņāt zvērus, kuri grib viņam uzbrukt. Jaunie ērgļi to nespēj saprast. Tikai tie, kuri paši izgājuši cauri šādam periodam.

Ērglim šinī laikā pats galvenais ir sākt ēst, to neviens cits viņa vietā neizdarīs. Ja arī tu pats nespēj ēdienu sagādāt, kad tev kaut ko nomet, lūdzu, ēd! Ja arī tu pats nespēj sasniegt to, par ko sapņo. Jā, tu sapņoji, jā, varbūt tu pat lidoji. Pienāk brīdis ērgļa dzīvē, kad viņš neko vairs negrib darīt, viņš vienkārši padodas, apstājas, iet pretim nāvei. Daudzi ērgļi nomirst. Zinātnieki apraksta tādu ainu, ka ap sēdošo ērgli var būt vairāku citu skeleti, kuri atteicās ēst to, ko viņiem nometa.

Kad ērglis sāk nedaudz ēst, viņš nevar lidot, jo spārni atrofējušies, ja putns nav lidojis. Tad ir kāda augstiene, uz kuru ērglis sāk virzīties, jo nevar lidot. Kājām, ieķeroties ar knābi, pievelkoties. Pats interesantākais ar ērgli notiek ne tur, kur viņš ēda gaļu, bet tur augšā. Tur redzams, vai viņš grib izdzīvot. Tas ir ļoti atbaidošs process. Ērglim sāk izkrist spalvas. Pašas no sevis. Viņš kļūst galīgi pliks. Viņam visu pienes. Citu ērgļu misija ir viņu uzturēt pie dzīvības mēnešiem ilgi. Kad viņš tur sēž, visas spalvas neizkrīt. Ērglim nākas tās izraut, ievainojot sevi līdz asinīm. Jaunas nesāk augt, kamēr visas vecās netiek izrautas. Citi ērgļi arī palīdz, kur viņš pats nevar aizsniegt. Viņš izrauj no savas dzīves visu veco, visu, kas traucē dzīvot, kustēties. Te atklājas vai viņš tiešām grib dzīvot. Vai viņš būs gatavs no savas dzīves izraut visu, kas neļauj lidot, visu veco, kas neļauj apaugt ar jaunā spalvām un no jauna uzlidot.

Pats interesantākais ērgļa dzīvē ir brīdis, kad viņš izrauj pēdējo spalvu. Tad, tikai tad sāk augt jaunās, viņš kļūst varens un skaists, viņš redz daudz skaidrāk, asāk, tālāk, lido divreiz augstāk kā agrāk, sāk medīt tā, kā nekad agrāk, kļūst daudz stiprāks kā bija jaunībā. Viņš citādāk skatās uz citiem ērgļiem. Viņam sirdī ir kaut kas daudz vairāk par to, ko ielika bērnībā. Ja arī es esmu piedzimis vistu kūtī, tad es tur nepalieku! Vistu aplokam ir divi metri, bet ērgļa spārnu atvērums ir 2,5 līdz 3 metri! Cik tālu tu gribi lidot? Lidojums ir tas, cik tālu tavs vārds aiziet, cik dziļi tu vari palīdzēt. Tas pats ērglis lido un, kad ierauga citu ērgli nāves ielejā, viņš sāk tam palīdzēt.,,
                                                                               /Andrejs Šapovalovs/

Atslegas vārdi: ar siltu elpu693

Komentēt var tikai autorizēti lietotāji

Komentāri (12)

Elva E. 20. apr 2014. 11:16

Paldies par interesanto stāstu ! Tiešām gudri putni..

Guna a. 20. apr 2014. 09:25

Vispār jau , par ko citu - šamais bija stāsts ... Par cilvēku un ērgļu līdzību ..., par to , ka no putniem šiem - daudz ko mums mācīties...   

Ko mazās pīles mācās no bara? Pēkšķēt. Turpretī ērgļi atbalsta cits citu . Vai esat redzējis, kā ērgļi sagatavo dzīvei savus mazuļus? Vispirms viņi izplūc mīkstās spalvas, ar kurām bija izpolsterēta ligzda. Ērgļi tās vienkārši izmet no ligzdas. Pēc tam viņi izplūc zāli.
Ligzdā kļūst aizvien neomulīgāk. Pakāpeniski tiek demontēti mazie zariņi. Mazajiem ērglēniem tagad jāguļ uz lielajiem un cietajiem zariem. Drīz vien viņi sajūt diskomfortu un uzsāk pirmos lidošanas mēģinājumus. Ja kāds no jaunuļiem ir pārāk bailīgs, vecāki to vienkārši izmet no ligzdas.
Ja kāds no ērglēniem neizpleš spārnus, vecāki pikējošā lidojumā viņu notver un atnes atpakaļ ligzdā. Bet tikai tāpēc, lai atkal no tās izsviestu – līdz mazulis iemācās lidot.
Ērgļa sabiedrībā citiem cilvēkiem ir jāaug. Ērgļi necieš dīkstāvi un slinkumu. Viņi daudz sagaida no apkārtējiem cilvēkiem. Viņi tos pamudina. Tāpēc ērgļi ir ietekmīgas un izcilas personības. Viņus interesē dzīve un apkārtējie cilvēki. Viņi tos ietekmē. Viņi vēlas panākt pozitīvas pārmaiņas.
Acīmredzot tieši tāpēc ērglis ir tik cienīts un bieži attēlots ģerboņos. Mēs vēlamies ņemt no tā priekšzīmi. Dzīvot uzvarot, kā to dara ērglis.
                                                       / no neta /

Dzintars B. 20. apr 2014. 01:54

Pasaka par neglīto pīlēnu.

Ivo E. 20. apr 2014. 00:37

Vasilijs P. 19. apr 2014. 22:40

Jo milestibu arzonas neesmu ieradies meklet...

savsem k. 19. apr 2014. 21:39

Jā ...    

max m. 19. apr 2014. 21:38

Un kugi blodà peldinàja,ar lietu no léjkannas

savsem k. 19. apr 2014. 21:28

Jā , jā ... komjūtergrafikas nebija - kondoru lupatu lelle tēloja    

max m. 19. apr 2014. 21:25

Sakéra tas lielais putns to mazo puiku.. kà vinu sauca.. Un gribéja uz savu ligzdu to aiznest Ja nebûtu Chingacguks ar garo bisi..

savsem k. 19. apr 2014. 21:19

Jā , jā ... uzreiz atcerējos veco filmiņu "Kapteiņa Granta bērni "  

max m. 19. apr 2014. 21:18

Uz bildes tas izskatàs péc kondora

max m. 19. apr 2014. 21:15

Nebiju ko tàdu lasiijis par érgliem,ka pàréjie vinus tà uzpasé,baro..

Autorizācija

Ienākt