Ne viss ir tā, kā izskatās...

22. jan 2016. 22:23

Šajā portālā ir dzirdēts, ka cilvēki ļoti maz šeit publicē savus "stāstus", tad nu izlēmu publicēt vienu no saviem, lai acinātu arī citus sekot manam piemēram. Iespējams kādam šis stāsts liksies arī interesants un iespējams pat noderīgs.

Tātad pāris dienas atpakaļ izvērtās interesanta diskusija ar vienu cilvēku, nosauksim viņu par PerH3, kuras rezultātā tika noslēgtas derības. Neiedziļinoties niansēs jautājuma būtība bija sekojoša. Ir ārēji nosvērts cilvēks, kas pats sevi pozicionē, kā kulturālu, izglītotu un inteliģentu pie tam nenogurstoši apgalvo, ka viņš neizraisa konflitus un neiesaistās tajos. Vai šāds cilvēks kaut kādos apstākļos var atteikties no saviem principiem? Vai šāds cilvēks var sākt izraisīt konfliktus vai iesaistīties tajos? Vai viņš neraksturīgi sev var sākt aizvainot cilvēkus? Vai viņš centīsies pārcelt „kauju”, proti polēmiku, uz sev izdevīgu vidi, kas rada šim cilvēkam zināmas priekšrocības? Vai viņš izmantos visas iespējas pat cilvēkus, kas nav viņam īpaši simpātiski?

Viens viedoklis skanēja šādi – nē, šāds cilvēks savus principus nemainīs. Otrs cilvēks apgalvoja, ka tas ir atkarīgs no tā vai konkrētais cilvēks ir izvēlējies šos principus un seko tiem deļ sabiedrībā iedibinātiem valdošajiem uzskatiem, vai arī šie principi ir paša cilvēka būtība, kā tāda.

Pāris dienas tika apsvērts, kurš varētu kļūt par cilvēku, kurš palīdzēs atrisināt šo jautājumu, līdz pilnīgi nejauši izdevās vienoties, ka tas būs Amigos lietotājs ar vārdu Ineta Lībe. Tikka izveidots blogs - Quod licet Iovi, non licet bovi. Ļoti negaidīti viss nostrādāja. Lai arī Inetai Lībei bija pilnīga izvēles brīviba un viņu neviens ārēji neietekmēja, viņa jau pašā pirmajā komentārā viesa cerības, ka rezultātā uzvarēs otrais viedoklis, kaut gan elementāri varēja uzrakstīt, ka iespējams kļūdījusies un ar to viss beigtos.

Tagad rezultāti ir zināmi, taču šis derības ļāva daļēji apstiprināt vienu citu teoriju.Proti, ka cilvēks noteiktos apstākļos, kā pirmo pārkāps sabiedrības un ētikas normas, tad likumdošanu, bet nekad nepārkāps savas personības pamatā esošos principus. Ja cilvēks pārkāpj savu personību, tad viņš pēc noklusējuma vairs nevar tikt uzskatīts par to pašu cilvēku. Tātad ja pieņem, ka šodien Ineta Lībe ir tā pati, kas 18.janvārī, tad Ineta Lībe atteicās no saviem principiem, kuri nestāv viņas personības pamatā, bet ir pieņemti sabiedrībā pastāvošo uzskatu rezultātā. No kā izriet, ka Inetas Lībes personības pamatus neveido principi, kurus viņa sev piedēvē, un no tiem zināmu apstākļu ietekmē var atteikties, tātad jautājums ir tikai un vienīgi par APSTĀKĻIEM.

Atslegas vārdi: Kurš uzvarēja derībās0

Komentēt var tikai autorizēti lietotāji

Komentāri (39)

Dzēsts profils 23. jan 2016. 12:41

nu skaidrs...ak tad par tavu būtni satraucās Ineta...

PerH F. 23. jan 2016. 09:51

Nezinu, iespējams, ka kāds arī ielaistos, kaut gan nekur šajā blogā nav izskanējis tāds aicinājums, Tev gan nevajadzētu runāt visu vietā... Ja Tev par kaut ko nav sava viedokļa mēs varam parunāt par kādu tēmu ko pārvaldi, teiksim par to cik bieži Tu skaties pornogrāfiju un kā to ietekmē mēness fāzes.
Redzi Valdi, attieksme veidojas pamatojoties uz zināšanām un pieredzi, un ja to nav, nav arī attieksmes. Vai Tev ir savs viedoklis par kokaīnu un Tu vēlies ar to padalīties?    

Valdis K. 23. jan 2016. 09:23

Pag...pag... El, ko gribi te panākt? Ceri kā kāds ielaidīsies ar Tevi diskusijās? Piemēram par "Haosa teoriju"?   
Un vēl viens jautājums: Tava attieksme pret kokaīnu?

Dzēsts profils 23. jan 2016. 07:08

......bet man smiekli nenāk,it kā vajadzētu dzīvot vieglāk,bet notiek viss otrādāk....bankas likvidē,skolas,pasta nodaļas....negribu visu uzskaitīt....

Les P. 23. jan 2016. 00:54

Ingrīda, Tu noteikti iederies, jo šodien izlasīju, ka cilvēki uzskata, ka pat es iederos.... Būs jāuzraksta blogs par šo...

Les P. 23. jan 2016. 00:51

Plika saruna!? Jauns teiciens...bija dzirdēts tikai sausa runa!  
Par haosu varētu paskaidrot, taču nav pārliecības, ka radīsies sapratne. Ai nu labi, pāris frāzēs. Ja pieņem, ka viss ir sācies ar Big Boom Bang, un samierinās ar to, ka šī plaukšķa rezultātā viss no tās vietas attālinās haotiski un ar paātrinājumu, tad neviens vēl nav spējis pateikt, kā to visu labumu saspiest atpakaļ tai smilšu graudā... Par kārtību var uzskatīt visu ko vien vēlas, taču tas nespēj mainīt kustības vektoru, lai gan fizikas likumi to neizlēdz...

Ingrida X. 23. jan 2016. 00:43

Labi. Es vnk neiederos. Ne te, ne vsp jebkur, kur spēlē man neizprotamas spēles.
Viss.

Benita L. 23. jan 2016. 00:40

Nevar visu attaisnot ar haosu.Ja tā, arī haosam ir savi noteikumi.Kas vienam haoss,citam kārtība.Plika saruna.

Dzēsts profils 23. jan 2016. 00:36

Rudīte Rudīte 00:32                    Vo vells   , kā atkodi  

Dzēsts profils 23. jan 2016. 00:32

Da nē   ! Mākoņi ir daāāāāudz maigāki, ne tik asi kā es  

Les P. 23. jan 2016. 00:32Dzēsts profils 23. jan 2016. 00:31

Tev žēl, ka degunu mākoņos saskrāpēšu   

Dzēsts profils 23. jan 2016. 00:30

Tu tikai lepna nekļūsti  

Dzēsts profils 23. jan 2016. 00:29

Andi, pārdzīvosi   ...jo mīli!

Dzēsts profils 23. jan 2016. 00:27

Leiras Nav 00:25    
Vo bļin   ...nezinu kā šito puķi pārdzīvošu    

Dzēsts profils 23. jan 2016. 00:25

Ingrīd, te nav jaunu personāžu tik vien kā lindrakus nomainīja un derību ar nekādu nebij, tik vien kā sevis stulba lielīšana!
Lai slavēts iedzimts stulbums!

Les P. 23. jan 2016. 00:17

Manuprāt, Tu kļūdies, cilvēki noteikti mainās...

Les P. 23. jan 2016. 00:15

Ingrīda, tā ir interesantāk dzīvot virzoties uz haosu...

Ingrida X. 23. jan 2016. 00:13

Nebiju dienas 10 bijusi ārā, kopš avārijas. Izgāju uz mirklīti, nežēlīgi auksts un sareibu no svaigā gaisa. Man gribas ticēt, ka mzl tomēr nomierinājos. Jā, es labi apzinos, ka tas, kas darās te, nav tik dziļu emociju vērts!! .. un tomēr- es, Rudīt, nesaprotu, nu kam šīs derības, kam šie eksperimenti?? /pieļaujot varbūtību, ka viss ir tā, kā raksti/.

Kam tieši Tu centies ko pierādīt?? Kā vārdā?? Tu brīnšķīgi zini to laiku, kad viena, sevī nepiepildīta indivīda, triumfs bija, ka var novest līdz neadekvātumam cilvēku, kurš patiešām ir tas, kas ir, un cenšas būt godīgs jebkuros apstākļos. Iespējams, caur to izgāju labu skolu. Bet cik tas mani grāva emocionali, zinu tikai es!! Bet cilvēki jau savā serdē, Rudīt, nemainās!! Kas ir piedzimis jūtīgs, tas tāds arī paliks, lai cik bruņukreklus sev virsū stīvētu; kam, atvainojos, izdodas noķert orgasmu, to, pirmo, pazemojot, tas arī savā būtībā nemainīsies, lai cik smuki uzrakstītu pēc tam.

Tas, ko es šobrīd visvairāk nesaprotu- kam Tev- gudram, labam, taisnīgam- šādi eksperimenti/spēles??

Dzēsts profils 23. jan 2016. 00:11

Paspēju pašķirstīt   arī to, kamēr Tu domā ko pateikt  

Autorizācija

Ienākt