Pareizticīgo Jaungads

15. jan 2015. 07:42

Dikti klusi ir sagaidīts pareizticīgo Jaungads.Ko tas varētu nozīmēt?

Atslegas vārdi: jaungads0

Komentēt var tikai autorizēti lietotāji

Komentāri (6)

Dzēsts profils 15. jan 2015. 21:12

sakarini Bumbas egliitee-un noveli to pashu ko sev!

Dzēsts profils 15. jan 2015. 08:53

Lūk vēl informācija par veco un jauno stiliem, kura pašai liekas interesanta . .Vecais stils  un jaunais stils  tiek izmantots gadījumos, kad jānorāda, pēc kura kalendāra rakstīts datums: Jūlija kalendāra (v.s.) vai Gregora kalendāra (j.s.). Jaunais stils tika ieviests 1582. gadā ar pāvesta Gregora XIII pavēli, lai novērstu Jūlija kalendāra nepilnības: kalendārā gada atpalikšanu no patiesā saules gada. Katoļu zemēs jaunais kalendārs tika pieņemts uzreiz. Protestantu, pareizticīgo un citās zemēs Gregora kalendārs tika ieviests dažādos laikos. Piemēram, Grieķijā to ieviesa tikai 1923. gadā.
Viena no valstīm, kur Gregora kalendārs tika sākts lietot visvēlāk, bija Krievijas impērija, tāpēc arī Latvijas teritorijā uz to pilnībā pārgāja tikai 1919. gadā, kad starpība bija jau sasniegusi 13 dienas. Tomēr, pirms iekļaušanas Krievijas impērijas teritorijā, visos Latvijas novados tika lietots jaunais stils — Latgalē un Vidzemē to pirmoreiz ieviesa 1582. gadā, kad tas izraisīja kalendāra nemierus Rīgā, bet Kurzemē un Zemgalē 18.gadsimta sākumā. (no Wikipedijas)..

Dzēsts profils 15. jan 2015. 08:47

Kas viņu svinējuši vai kā citādi atzīmējuši, tad lai! Man gan liekas, ka viss tāpat kā citus gadus. Un neko tas nenozīmē.

Dzēsts profils 15. jan 2015. 08:35

Labrīt!
Vecais Jaunais gads ir rets vēsturisks fenomens, „papildus” svētki, kuri izveidojās laika skaitīšanas maiņas rezultātā. Tradīcija atzīmēt Veco Jauno gadu aizsākās līdz ar neatbilstību starp Jūlija (t. s. vecā stila) un Gregora kalendāru, pēc kura šobrīd dzīvo praktiski visa pasaule. Atšķirība starp šiem abiem kalendāriem ir 13 dienas.

  Vecais Jaunais gads iestājas pusnaktī no 13. uz 14. janvāri. Dažās valstīs svin divus Jaunos gadus – pēc vecā un pēc jaunā stila. Pēc pārejas uz jauno stilu Veco Jauno gadu turpina neoficiāli svinēt Krievijā, Ukrainā, Armēnijā, Baltkrievijā, Kazahstānā un Gruzijā. Veco Jauno gadu atzīmē arī Maķedonijā, Rumānijā, Serbijā, Melnkalnē un dažos vāciski runājošajos kantonos Šveicē.

Serbi šos svētkus sauc par Serbu Jauno gadu.
(informācija no neta)
šeit var ko vairāk izlasīt: http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php/centrl-bibliotka/izstazu-apskati/335-vecais-jaunais-gads-tuvojas-uzzini-vairak-par-to

Starp citu, ja mēs runājam par ticībām un tautām, tad pazīstu vairākus latviešus, kuri ir pareizticīgie.

Gunars s. 15. jan 2015. 08:25

        Cik ir  tadi kas tic dievam ? Man saulgriezi, vasara,ziema,tas ir notikums!  

Juris M. 15. jan 2015. 07:48

Katram gadā ir 104brīvdienas(sestdienas,svētdienas)+atvaļinājums+oficiālās brīvdienas.Vai tas ir par maz pareizticīgajiem?!
S svoim ustavom v čužuju cerkov ne hoģat!

Autorizācija

Ienākt