Atslegas vārdi: smaidam doma0
Jā ir!
Ar gribasspēku!
te jau sākts par smēķēšanu un alkohola atkarību-varam par piemēru ņemt Raimondu Paulu-vienā dienā atmeta un tagad nelieto jau daudzus gadus.Un zinu vēl daudzus tādus cilvēkus.Kādi viņiem jauni ieradumi-skrien gar jūru,sporto,brauc ceļojumos.Parēķiniet cik izmaksā smēķēšanas atkarība-1,5 lati un vairāk/1 paciņa reiz 365 dienas,un citi kūpina bē vairāk-nu sanāk tak viens jauks ceļojums
Ir iespēja atmest smēķēšanu-bet kā???
Tieši tas pats ar veciem paradumiem - lai maunītu tos - vispirms tiec pie jauniem!
Mainīties var tikai katrs pats,javēlās.Tad arī piedomās ko dara.Apkārtējiem izmainīt neiespējami
Ieradumus var izmainīt, ja rodas jauni ieradumi..gāji gulēt 23.00, bet mainījās dienas ritms, darbs, randiņi, un mainās arī gulētiešanas ieradums. No rītiem nevingroji..sākās problēmas ar veselību, ārsts ieteica, un sāc vingrot-ja saproti, ka Tev to vajag, tad arī var ko darīt lietas labā. Un , ja citu cilveku, ar kuru esi kopā kaitina kāds Tavs ieradums.. var taču pacensties un mainīt.
Te es nerunāju par atkarībām(ko dažkārt nodēvē par ieradumiem)- ar tām ir drūmāk..bez speciālistu palīdzības būs pagrūti..jābūt dzelžainai motivācijai, gribasspēkam, un jāatzīst, ka esi atkarīgs.
Par Smēķēšanas atmešanu ar adatām.
Pirmie pētījumi, kas ļāva plaši pielietot akupunktūru tabakas smēķēšanas (atkarības no nikotīna) terapijā attiecināmi uz 70-to gadu sākumu. 1986.gadā Vispasaules akupunktūras Federācijā tika apstiprināta šīs atkarības korekcijas programma, kuras pamatprincipi joprojām tiek izmantoti visā pasaulē.
Statistika liecina, ka no pacienta puses izteiktas motivācijas gadījumā, veiksmīgas terapijas iespējamība ir ap 75 procentiem.
Pamata metode, ko pielieto atkarības ārstēšanā ir aurikulopunktūra (ausu adatu terapija) savienojumā ar adatu terapiju (korporālo akupunktūru). Iespējama elektropunktūras pielietošana.
Ārstēšanās kurss ir 7 dienas, pārtraukums un vēl 7 dienas.
P.s. divi reāli cilvēki ar durieniem ausīs nometa gan smeķēšanu un otrs pat vēl vairāk,papildus pat kafiju un alkoholu.
Aizvietot tos ar jauniem
Ieradumus , protams, var mainīt, bet tad, ja tiešām ļoti, loti vajag to darīt--- veselība vairs netur to brūķi, parādās citas- svarīgas prioritātes... Un , kā jau Ineta teica- ir jādomā, ko liks vietā.. savādak- vai nu ātri vien atgriezīsies pie tā paša, kas bijis, vai- nekas prātīgāks nesanāks un - visādas muļķības aizstās tos sīkstos ieradumus.