Pēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam apgalvojumus, ka parfīms vienlaikus sniedz vairākas baudas – līdz ar labu smaržu tas vairo enerģiju, nomierina vai uzlabo garīgo veselību. Kaut arī šīs idejas pasniedz kā “svaigi servētas”, tā tomēr ir sena patiesība, kuru pirms tūkstošiem gadu atklāja ķīnieši. Viņi vienmēr ir apgalvojuši, ka smaržas ārstē.
Vai tā ir, vai nav? Ir gadījies saskarties ar smaržu nomierinošo spēku?
Atslegas vārdi: smaržu varā0
reizēm ir tā, ka uz ielas ejot garām kādam sajūtu tādu smaržu, ka goda vārds, gribas pagriezties un iet līdzi
bet tas nav tikai pašu smaržu nopelns vien, tas ir veids, kā smaržas sader ar cilvēka aromātu, reizēm tā ir tāda harmonija... mmmm
smaržām ir liela nozīme..vai nu pievelk..vai atgrūž...
ir talaso terapija-ļoti populāta Tunisā, kur veiksmīgi ārstē gandrīz visas kaites-ūdens aromaterapija-masāža:)!!!
Mhm, vaniļa... Sveces ar vaniļas aromātu, vai aromātiskā eļļa, ķermeņa losjoni... Šīs smarža mani tā kā piepilda līdz pēdējai šūnai, nomierina un lai cik dīvaini, liek smaidīt... Kaut kur jau bija pierādīts, ka saldām lietām ir daudz kopīga ar laimes hormonu, varbūt tur tas āķis!
Smaržām ir liela nozīme. Katram cilvēkam ir sava unikāla ādas smarža, sintētiskās to nomāc....tāpēc mēs bieži arī kļūdamies, tiekam maldināti...izdaram nepareizo izvēli...ķīmija....
Man vispatīkamākā smarža ir tirgū, kad iet garām garšvielu pārdotavām! Ja esmu tuvumā es vienmēr tur noeju garām. Pārējās smaržas bez īpašām emocijām:)
Tā ir. Noteikti.
Ak, Andi, tik labi pateici!...
Savu īsto smaržu (parfīmu) ir tikpat grūti kā atrast kā īsto frizieri!
Cik ilgi tu spētu nogulēt kādā labi iekārtotā penthausa numuriņā, bet kura smirdīgajā ar zaļo nokrāsu gaisā var pakārt kedas?
Smarža pa nāsu nervu tīkliem sūta informāciju smadzenēm, kuras pēc tam liek ķermenim pielāgoties apstākļiem.